بازسازی یک آشپزخانه کوچک!

زوج بازشسته ای ساکن الکساندریا در ویریجینیا آشپزخانه شان را بازسازی کردند. درواقع پس از ۳۰ سال، آشپزخانه دلخواهشان را ساختند؛ آشپزخانه ای با دیوارهای صورتی روشن و شاد.

آشپزخانه در یک نگاه
چه کسی اینجا زندگی می کند؟ یک زن و شوهر بازنشسته و یک سگ
محل سکونت؟ اسکندریه، ویرجینیا
اندازه: حدود ۲۶۰ فوت مربع (۲۴٫۲ متر مربع)

 

آنچه بود:

آشپزخانه ای قدیمی که در سال ۱۹۸۰ در خانه ای ۴ طبقه در شهر ساخته شده بود. این آشپزخانه با دیوارهایی به رنگ صورتی چرک تاریک و قدیمی بنظر میرسد.

اپن کوچکی که در عکس می بینید به صورت جداکننده عمل کرده و آشپزخانه را به دو قسمت تقسیم کرده است؛ یکی آشپزخانه کوچک و دیگری میز صبحانه خوری؛ و این عاملی است تا آشپزخانه کوچک تر بنظر برسد.

 

 

آنچه شد: 

با همکاری طراح پروژه، استفانی دیکنز، این زن و شوهر فضای روشن و خیره کننده ای را ایجاد کردند که رنگ مورد علاقه خانم خانه را با جزئیات زیبا و کمی درخشش ترکیب می کند.

طراح پروژه، اپن و قسمتی از دیوار و درب روی آن – که درواقع جداکننده آشپزخانه و اتاق نشیمن بود – را حذف کرد( که در سمت چپ این عکس قرار دارد.). این کار ارتباط فضاهارا بهبود بخشید و همچنین باعث شد با عبور نور طبیعی از درهای پاسیو به اتاق نشیمن فضای آشپزخانه روشن تر شود.

 

 

دیوارها با رنگ صورتی جیغ در کنار رنگ سفید خودنمایی میکنند. دیکنز می گوید: دیوارهای صورتی با کابینتهای سفید یخچالی تضاد دارند و با پارچهاستفاده شده دربالشتک نیمکت تناسب دارد.

کابینت ها با وجود  ظرافت، جزئیاتی کلاسیک دارند. تاج بالای کابینت ها،به صورت دوبل و ابزارخورده است.به اضافه دستگیره هایی از جنس کریستال و نیکل مات و براق.

در کف آشپزخانه از سرامیک های پرسلان به رنگ خاکستری روشن استفاده شده است، که به خوبی با کابینت های سفید کار میکند.

سرامیک ها در الگوی نخل چیده شده اند و با دوغاب سفید بندکشی شده اند. دیکنز میگوید: این خیلی کلاسیکه ولی این روش عالیه تا جذابیت بصری ایجاد کنیم و از نظر بصری فضارو پهن تر کنیم. همچنین این الگوها کمک می کنند فضا شبیه تونل بولینگ نباشد.

 

 

آنچه بود: این عکس دیوار و درب روی آن را که جداکننده آشپزخانه از اتاق نشیمن بود نشان میدهد( که در پشت تصویر سمت چپ دیده می شود). همچنین این زوج لوازم خانگی مشکی خود را دوست نداشتند.

 

 

آنچه شد: وحالا این زوج یک اجاق گاز روکار، مایکروفر، فرگازی مجازا و یک هود سفارشی دارند. همچنین یک تلویزیون صفحه تخت نصب کرده اند که روی پایه هایش میچرخد تا هم از آشپزخانه دیده شود و هم از اتاق نشیمن.

یخچال و فریزر هم در سمت چپ آشپزخانه قرار دارد و برای اینکه با کابینت ها همخوانی داشته باشد روی درش از پنل های ابزارخورده استفاده شده است.

هود چوبی سفارشی هم که برای تهویه هوا بکار گرفته شده، خود به تنهایی به نقطه کانونی شیک درآشپزخانه تبدیل شده اشت.

دیکنز میگوید: اکثر هودهای چوبی سنگین و بزرگ به نظر میرسند ولی این یکی بسیار ساده و ظریف است.

 

 

کابینت های شیشه ای که بالای یخچال و فریزر قرار دارد، سرویس غذاخوری گل سرخ فرانسویی که این زوج در ۳۰ سال گذشته جمع کرده اند را به نمایش میگذارد.

 

 

یک سینک به سبک مزرعه بیشترین چیزی بود که این زوج پس از بازسازی آشپزخانه به آن نیاز داشتند. یک ماشین ظرفشویی با روکش ابزارخورده در سمت راست سینک و یک سطل زیاله ریلی با روکش ابزارخورده در سمت چپ آن قرار گرفته است.

 

 

پارچه گلدار صورتی و سبز در خانه با پس زمینه خاکستری ،به سادگی با سرامیک های جدید کف کار می کند.

نیمکت، جایی است که زن و شوهر خوردن، تماشای تلویزیون، خواندن و پرداخت صورتحساب ها را آنجا انجام میدهند، با بالشتک های سفارشی در یک پارچه هماهنگ طراحی شده است.

میز موردی بود که آنان از قبل داشتند؛ که آن را برای مطابقت با کابینت ها به رنگ سفید درآوردند.

 

 

این زاویه نیمکت را با ۴ کشو که در زیر نشیمن نیمکت برای نگهداری وسایل تعبیه شده است را نشان میدهد.

یک لوستر کریستالی آویز و یک جفت آویز کوچک که سبب روشنایی بیشتر اپن جدید در بین فضای نشیمن و آشپزخانه میشود.

کابینت های شیشه ای بالای نیمکت قسمت دیگری از مجموعه ی سرویس غذاهوری را نشان می دهد.

یک مسئله ویژه دیگر: در انتهای کابینتهای ردیف پایین، سمت راست نیمکت، یک تخت برای سگ محبوب این زوج تعبیه شده است.

 

 

آنچه بود: آشپزخانه قبل از سایر فضاها جدا شده بود.

 

 

دیکنز می گوید: ” در حال حاضر آشپزخانه جدید سبک تر، روشن تر و بازتر است”. “این پلان به آنها یک آشپزخانه تازه، جاری و زیبا می دهد.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *